עו"ד מישל הלפרין ז"ל היה ראש לשכת עורכי הדין בג'נבה, שוויץ, וחבר הפרלמנט של ג'נבה.  הפרס הניתן על שמו מוקיר את אהבתו למדינת ישראל ואת רצונו לראות בשגשוגה החברתי, בקידום ההגנה על זכויות אדם במסגרתה, ובפיתוח תרבותה הדמוקרטית.  יהי זכרו ברוך.

פרס כתיבה ע"ש עו"ד מישל הלפרין ז"ל

מטרת הפרס ע"ש עו"ד מישל הלפרין ז"ל היא לעודד כתיבה מקורית, יצירתית ופורצת דרך על זכויות אדם, במובנן הרחב, תוך העשרת מנעד הפעולות והיוזמות לקידום זכויות האדם בישראל. הפרס, בסכום השווה ב-₪  ל-$10,000, יוענק למשפטן/ית העוסק/ת הלכה למעשה בהגנה על זכויות אדם בישראל בגין מאמר או כתב יד העוסק בזכויות האדם במובנן הרחב, ואשר צמח מתוך הקשרים של עבודה מעשית. המקוריות, החדשנות, איכות המחקר, איכות הכתיבה והקישור בין אלה לבין היצירתיות בפעולה המעשית לקידום זכויות האדם או לעריכת דין חברתית יהוו מדדים עיקריים להענקת הפרס.

ועדת הפרס, נכון לשנת 2017 היא:

יו"ר: נשיאת בית המשפט העליון בדימוס, השופטת דורית ביניש

פרופ' ארנה בן-נפתלי

פרופ' נטע זיו

עו"ד דן יקיר

פרופ' יובל שני

2017:

הפרס ע"ש עו"ד מישל הלפרין ז"ל מוענק השנה לשני הכותבים ד"ר מיטל סגל רייך וד"ר מיכאל (מיקי) שינדלר על מאמרם: "אפקט הפרפר: מפרקטיקה של אפוטרופסות בזיקנה אל קבלת החלטות נתמכת באמצעות עריכת דין לשינוי חברתי". כמו כן מוענק השנה "פרס עידוד הכתיבה" לעו"ד יעל כהן רימר על מאמרה: "חזקת ההכנסה הרעיונית מנכס מול מציאות החיים של נשים בחברה הבדואית – זרקור לפער שבין מציאות החיים לחוק".

לצפייה בתמונות ולמידע נוסף על הכנס, לחצו כאן

 

2018:

קול קורא