תמונה של אמיל זולא

אודות

הצוות

תמונה של אורנה בן נפתלי
פרופ' ארנה בן-נפתלי
פרופ' בן-נפתלי היא מופקדת הקתדרה ומכהנת כרקטור המסלול האקדמי, המכללה למינהל; עומדת בראש תכנית "תקנה" לתואר שני במשפטים (LL.M.) בהתמחות בזכויות אדם. תחומי המחקר שלה הם משפט בין-לאומי הומניטרי תוך התמקדות בדיני כיבוש, וכן משפט ותרבות.
קרא עוד >
פרופ' ארנה בן-נפתלי

פרופ' בן-נפתלי היא פרופסור מן המניין במסלול האקדמי, המכללה למינהל. היא בוגרת תואר ראשון (LL.B.) מאוניברסיטת ת"א; בוגרת תואר שני (M.A) בהיסטוריה מ-Harvard University ו-M.A.L.D  ו-Ph.D. במשפט בין-לאומי מ-The Fletcher School of Law and Diplomacy.

פרופ' בן-נפתלי לימדה ב- Brandeis University; the Fletcher School of Law and Diplomacy; וב- European University Institute. בשנים 1990–1993 שימשה כסמנכ"ל לעניינים אקדמיים של המכללה למינהל; לאחר מכן, בשנים 1993–1996 שירתה במחלקת כוחות השלום במטה האו"ם שבניו-יורק.

בשנים 2008–2011 הייתה פרופ' בן-נפתלי דיקן בית הספר למשפטים ע"ש חיים שטריקס; בשנת 2011/2 הקימה את הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא; בשנת 2014 ייסדה את תכנית "תקנה" ללימודי תואר שני במשפטים בדגש על זכויות אדם.

פרופ' בן-נפתלי זכתה למענקים רבים, וביניהם מענקים מטעם Dwight D. Eisenhower World Affairs Institute Fellowship; the United States Institute of Peace Fellowship and the Fernand Braudel Senior Reseach Fellowship at the European University Institute.

נוסף על כן, פרופ' בן-נפתלי הייתה חברת מערכת ה- European Journal of International Law  וכן משמשת כיו"ר כתב העת "המשפט".

במסגרת פעילותה הציבורית פרופ' בן-נפתלי חברת הנהלת ארגון "בצלם"; חברת הוועדה הציבורית של ארגון "יש דין"; וכן יו"ר ועדת פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס.

ספרה האחרון (עם עו"ד מיכאל ספרד וד"ר הדי ויטרבו) הוא:

The ABC of the OPT: A Legal Lexicon of the Israeli Control over the Occupied Palestinian Territory (Cambridge University Press, 2018).

קורות חיים

תמונה של אופיר גולדנר
אופיר גולדנר

מנהלת אדמיניסטרטיבית (2017 – היום)

 

קרא עוד >
אופיר גולדנר

סטודנטית בשנה השלישית למשפטים בבית הספר למשפטים ע"ש חיים שטריקס, המסלול האקדמי המכללה למנהל.

אופיר לוקחת חלק בתכנית המצטיינים של בית הספר וכן בתכנית מצטייני נשיא של המכללה. במהלך השנה השנייה ללימודיה, השתתפה אופיר בקורס קיץ באוניברסיטאות קולומביה וישיבה בניו-יורק.

כחלק מהלימודים היא לוקחת חלק בסדנת שיפוט הלכה למעשה, שם היא מתלווה לסגנית בית המשפט המחוזי בלוד, השופטת רות לורך.  אופיר היא ממייסדות מועדון ProWoman במכללה למינהל.

לפני שהתחילה אופיר את לימודיה האקדמיים היא עבדה בעבודה מועדפת חקלאית בערבה, והתנדבה בסוכנות היהודית במחנות קיץ באמריקה הצפונית.

אופיר שירתה כמשק"ית הו"ד (הוראה ופיקוד) בבסיס מחווה אלון, ובבה"ד החינוך והנוער שם שירתה כמפקדת בקורס מפקדות. לפני שירותה הצבאי, התנדבה אופיר בפנימייה חקלאית בצפון שבה ליוותה בני נוער בסיכון.

תמונה של אביטל עמרני
אביטל עמרני

מנהלת אדמיניסטרטיבית ועורכת פורום הארות פסיקה (2016-2017)

קרא עוד >
אביטל עמרני

אביטל היא בוגרת תואר ראשון (LL.B) מביה״ס למשפטים ע״ש שטריקס, המכללה למינהל. אביטל שימשה כמנהלת האדמיניסטרטיבית של הקתדרה בשנים 2016–2017.

במסגרת לימודיה הייתה אביטל חברת מערכת ועורכת המשנה של כתב העת ״המשפט״, לקחה חלק בתכנית המצטיינים הבית ספרית ובתכנית מצטייני הנשיא של המכללה.

כמו כן, לאור התעניינותה במשפט הבין-לאומי, השתתפה אביטל בקורסים שונים, וביניהם בקורס קיץ מטעם International Institute of Higher Studies in Criminal Sciences, בסירקוזה, איטליה, בקורס מטעם The Hague Academy  of International Law, בהאג, הולנד ובקורס קיץ באוניברסיטת Oxford & Queen Mary. בנוסף, שימשה כעוזרת מחקר של פרופ׳ ארנה בן-נפתלי בתחום המשפט הבין-לאומי ההומניטרי.

בימים אלו אביטל לומדת בפריז ותחל את התמחותה במשרד עורכי הדין ש. הורוביץ במרץ 2018.

תמונה של אור סדן
עו"ד אור סדן

מנהל אדמיניסטרטיבי ועורך פורום מבזקי הארות פסיקה (2012 – 2015)

קרא עוד >
עו"ד אור סדן

בוגר תואר ראשון (LL.B.) במשפטים בהצטיינות מבית הספר למשפטים ע"ש חיים שטריקס, ובוגר כעמית תכנית "תקנה", תואר שני (LL.M.) במשפטים וזכויות אדם מטעם הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא בהצטיינות, במסגרת המחזור הראשון של התכנית.

כיום משמש עו"ד סדן כיועמ"ש של התנועה לחופש המידע, כמתרגל בסדר דין אזרחי בבית הספר למשפטים ע"ש חיים שטריקס וכרכז קורס יסודות המקצוע המשפטי. בנוסף, עו"ד סדן משמש כעוזר הוראה ומחקר בתחום דיני משפחה לפרופ' צבי טריגר וכן בתחומים נוספים.

היה המנהל האדמיניסטרטיבי של הקתדרה מיום היווסדה, וכן עורך פורום מבזקי הארות הפסיקה של כתב העת "המשפט" ברשת: זכויות אדם וכן עורך משנה בפורום הכנסת עורכים של כתב העת.

במהלך התואר הראשון השתתף אור בקבוצת מחקר במסגרת הקתדרה בנושא "מגני זכויות אדם". את קבוצת המחקר הנחו פרופ' ארנה בן-נפתלי וכן עו"ד מיכאל ספרד. כמו כן, השתתף אור בקורס קיץ במשפט עסקי בין-לאומי באוניברסיטת בוצריוס שבהמבורג, השתתף בקליניקה של התנועה לחופש המידע, השתתף בתכנית "מצוינים חו"ל" ושימש כחבר מערכת כתב העת "המשפט". במהלך התואר השני השתתף עו"ד סדן בקורס הקיץ בפירנצה.

עו"ד סדן התמחה אצל סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב, השופט ישיעהו שנלר. כיום הוא משמש בהתנדבות כיו"ר ועדת הביקורת של עמותת "הפועל קטמון ירושלים" וכן מייעץ לגופים שונים בהתנדבות.

תמונה של אלעד שרעבי
עו"ד אלעד שרעבי

עורך פורום הארות פסיקה (2015 – היום)

קרא עוד >
עו"ד אלעד שרעבי

בוגר תואר ראשון במנהל עסקים וחינוך (בהצטיינות), האוניברסיטה הפתוחה. בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) (בהצטיינות), המכללה למינהל. עסק בעבר בין היתר בהדרכה חינוכית בפנימיית בויאר בירושלים.

עו"ד במשרד גולפרב זליגמן, במחלקת ליטיגציה תאגידית, מנהלית ותובענות ייצוגיות. שם גם ערך את ההתמחות.

במהלך לימודי התואר הראשון היה עו"ד שרעבי עמית בקבוצת מחקר "ריבונות נזילה" שעסקה בשינויים בתפיסת מושג הריבונות וחקרה אפשרויות שונות לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני. קבוצת המחקר הונחתה על ידי פרופ' אורן יפתחאל והעיתונאי מרון רפפורט. כמו כן, שימש כעורך משנה של כתב העת "המשפט". במהלך התואר הראשון זכה הסמניריון שכתב בפרס הסמינריון המצטיין.

תמונה של טל מימרן
עו"ד טל מימרן

עורך פורום מבזקי הארות פסיקה (2012–2015)

קרא עוד >
עו"ד טל מימרן

טל הוא דוקטורנט ועמית מחקר בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית. בוגר תואר ראשון (LL.B.) מהמכללה למינהל ותואר שני (LL.M) מהאוניברסיטה העברית.

טל מרכז את הפורום למשפט בינלאומי באוניברסיטה העברית בירושלים, ומנחה את הסדנה למשפט בינלאומי בפקולטה למשפטים. בעבר הוא שימש כחוקר בתחום של טרור ודמוקרטיה במכון הישראלי לדמוקרטיה, ושימש כעורך של מבזקי הארות פסיקה של "המשפט ברשת", כתב העת המקוון לזכויות האדם, הפועל במסגרת הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא.

טל הדריך במשך מספר שנים קבוצות מהפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית לתחרות המשפט הבינלאומי על שם Phillip C. Jessup , אשר נערכת מדי שנה בוושינגטון, ארה"ב. בנוסף, הדריך טל קבוצות מהפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב לקראת התחרות הארצית בתחום המשפט ההומניטארי שנערכת מדי שנה על ידי המשלחת של הצלב האדום בישראל. טל הדריך גם קבוצה מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן לתחרות בוררות בינלאומית על שם Willem C. Vis. הנערכת בווינה, אוסטריה ושימש בורר בתחרות זו.

טל התמחה במשרד עורכי הדין מ. פירון ושות' בתחום ההגבלים העסקיים ואנרגיה חלופית. בהמשך עבד כעורך דין ביחידה להסכמים בינלאומיים ותביעות בינלאומיות של משרד המשפטים. טל משרת במילואים במחלקת הדין הבינלאומי של צה"ל.