עו"ד מישל הלפרין ז"ל היה ראש לשכת עורכי הדין בג'נבה, שוויץ, וחבר הפרלמנט של ג'נבה.  הפרס הניתן על שמו מוקיר את אהבתו למדינת ישראל ואת רצונו לראות בשגשוגה החברתי, בקידום ההגנה על זכויות אדם במסגרתה, ובפיתוח תרבותה הדמוקרטית.  יהי זכרו ברוך.

פרס כתיבה ע"ש עו"ד מישל הלפרין ז"ל

מטרת הפרס ע"ש עו"ד מישל הלפרין ז"ל היא לעודד כתיבה מקורית, יצירתית ופורצת דרך על זכויות אדם, במובנן הרחב, תוך העשרת מנעד הפעולות והיוזמות לקידום זכויות האדם בישראל. הפרס, בסכום השווה ב-₪  ל-$10,000, יוענק למשפטן/ית העוסק/ת הלכה למעשה בהגנה על זכויות אדם בישראל בגין מאמר או כתב יד העוסק בזכויות האדם במובנן הרחב, ואשר צמח מתוך הקשרים של עבודה מעשית. המקוריות, החדשנות, איכות המחקר, איכות הכתיבה והקישור בין אלה לבין היצירתיות בפעולה המעשית לקידום זכויות האדם או לעריכת דין חברתית יהוו מדדים עיקריים להענקת הפרס.

ועדת הפרס, נכון לשנת 2019 היא:

יו"ר: נשיאת בית המשפט העליון בדימוס, השופטת דורית ביניש

פרופ' ארנה בן-נפתלי

פרופ' נטע זיו

עו"ד דן יקיר

פרופ' יובל שני

2017:

הפרס ע"ש עו"ד מישל הלפרין ז"ל לשנת 2017 הוענק לשני הכותבים ד"ר מיטל סגל רייך וד"ר מיכאל (מיקי) שינדלר על מאמרם: "אפקט הפרפר: מפרקטיקה של אפוטרופסות בזיקנה אל קבלת החלטות נתמכת באמצעות עריכת דין לשינוי חברתי". כמו כן מוענק השנה "פרס עידוד הכתיבה" לעו"ד יעל כהן רימר על מאמרה: "חזקת ההכנסה הרעיונית מנכס מול מציאות החיים של נשים בחברה הבדואית – זרקור לפער שבין מציאות החיים לחוק".

לצפייה בתמונות ולמידע נוסף על הכנס שנערך בינואר 2018, לחצו כאן

 

2018:

הפרס ע"ש עו"ד מישל הלפרין ז"ל לשנת 2018 הוענק לכותבים עו"ד רביע אגבריה וד"ר איילת עוז על מאמרם "משלמים בחירותם: האם בשלה העת להורות על ביטולו של המאסר חלף הקנס?".

ציון שבח הוענק לכותבים הבאים: עו"ד גיל גן-מור על מאמרו "הפליה במבחן: הפעלת בוחנים (טסטרים) לחשיפת הפליה בידי ארגונים לשינוי חברתי"; עו"ד ורדית דמרי מדר על מאמרה "לקרוא את פרירה בקליניקה"; ד"ר נעמי לבנקרון על מאמרה "אוטופיה בכבלים: כשמרים תורג'מן פגשה את שמעון אגרנט"; עו"ד שרון פרימור על מאמרה "קשירת מטופלים באשפוז פסיכיאטרי – מבט משולב של מאבקי זכויות אדם, לימודי מוגבלות וביקורת שיפוטית"; ועו"ד עידו קטרי ועו"ד ליהי יונה על מאמרם "'אחותי את לא פה לבד': חוויות של שונות מגדרית במערכת הענישה הפלילית".

בפרס לעידוד כתיבה מקורית בזכויות האדם שצמחה מסדנת הכתיבה ע"ש עו"ד מישל הלפרין ז"ל זכו הכותבות הבאות: עו"ד מעין נייזנה על מאמרה "כישלון ידוע מראש – הפרוצדורה ככלי לשלילת זכויות מהותיות של תושבים פלסטינים"; ועו"ד עידית צימרמן על מאמרה "שאלה של פרטיות? הקלטה ללא ידיעת המוקלט ביחסי עבודה".

לצפייה בתמונות מהכנס שנערך במרץ 2019, לחצו כאן

קול קורא