תמונה של אורנה בן נפתלי
פרופ' ארנה בן-נפתלי

פרופ' ארנה בן-נפתלי היא מופקדת הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא בבית הספר למשפטים ע"ש חיים שטריקס.

קרא עוד >
פרופ' ארנה בן-נפתלי

בוגרת אוניברסיטת ת"א, Harvard University ו The Fletcher School of Law and Diplomacy. ניסיונה המקצועי כולל שירות במחלקת כוחות השלום במטה האו"מ בניו-יורק וכהונה כסמנכ"ל לעניינים אקדמיים של המסלול האקדמי. כיהנה כדיקן בית הספר למשפטים ע"ש שטריקס, ועומדת כיום בראש תוכנית "תקנה" לתואר שני במשפטים (LL.M). תחומי ההוראה והמחקר המרכזיים שלה הם משפט בינל"א (דין הומניטארי, דיני כיבוש, זכויות אדם, משפט בינ"ל פלילי) ומשפט ותרבות.

לצפיה בקורות החיים

 תמונה של ד
ד"ר אורית קמיר
ד"ר אורית קמיר
תמוננה של אנונימוס
עו"ד חני בן ישראל
עו"ד חני בן ישראל
 תמונה של עו
עו"ד דן יקיר
עו"ד דן יקיר
תמונה של אבינועם כהן
עו"ד אבינעם כהן

בעל תואר ראשון (בהצטיינות) מהפקולטה למשפטים והחוג להיסטוריה כללית באוניברסיטה העברית.

קרא עוד >
עו"ד אבינעם כהן

התמחה תחת פיקוחו של השופט מישאל חשין בבית המשפט העליון, עבד כמנחה קבוצות במחלקת החינוך של האגודה לזכויות האזרח בישראל וכעו"ד במשרד עורכי-הדין ד"ר י. וינרוט ושות'. תלמיד במסלול הישיר לדוקטורט במשפטים באוניברסיטת תל-אביב; מחקרו קושר בין תאוריה דמוקרטית להגירה ובוחן השתתפות פוליטית של מהגרים.

 תמונה של פרופ' יובל מרין
פרופ' יובל מרין

יו"ר ועדת ההוראה, ראש תכניות התואר השני ומרצה בבית הספר למשפטים ע"ש חיים שטריקס

קרא עוד >
פרופ' יובל מרין

פרופ' יובל מרין מתמחה, חוקר ומרצה בתחומים שלהלן: דיני ראיות, סדר הדין האזרחי, זכויות אדם, ותחום הממשק שבין מגדר, משפט ומשפחה. מחקריו ופרסומיו של פרופ' מרין נסמכים על תיאוריות של צדק חברתי, ובפרט תיאוריות פמיניסטיות, תיאוריות גזע ביקורתיות, ורב-תרבותיוּת (בתחום המגדר והמשפחה); ועל תיאוריות של "צדק דיוני" לעומת "צדק מהותי", כמו גם המתח שבין גישות דאונטולוגיות לגישות תועלתניות (בתחום דיני הראיות וסדרי הדין). במסגרת פעילותו המחקרית מושם עיקר הדגש על מעמדם וזכויותיהם של קבוצות אוכלוסייה מוחלשות וייחודיות, דוגמת חשודים ונאשמים, נשים, ומיעוטים מיניים וגזעיים. פרופ' מרין משתתף תדירות בכנסים בארץ ובחו"ל ושותף לארגון כנסים וימי עיון בבית הספר ומחוצה לו. בעבר לימד כמרצה מהחוץ באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטת חיפה ובמרכז האקדמי למשפט ולעסקים, ושימש חוקר אורח בבית-הספר למשפטים של אוניברסיטת לוס-אנג'לס (UCLA). כן שימש פרופ' מרין עוזר מחקר של פרופ' רונלד דוורקין בבית-הספר למשפטים של אוניברסיטת ניו-יורק (NYU) והתמחה בבית המשפט העליון תחת פיקוחו של השופט מישאל חשין.

 תמונה של פרופ' איריס קנאור
פרופ' איריס קנאור

פרופ' איריס קנאור מתמחה במשפט איחוד אירופה, משפט בינלאומי פרטי ומשפט מנהלי.

קרא עוד >
פרופ' איריס קנאור

פרסומיה בכתבי עת בארץ ובחו"ל נוגעים ליחס בין משפט בינלאומי פומבי למשפט איחוד אירופה וליחס בין משפט בינלאומי פומבי למשפט בינלאומי פרטי.

תמוננה של אנונימוס
פרופ' דוד קרצ'מר

דוד קרצמר נולד בשנת 1943 ביוהנסבורג, דרום-אפריקה. השלים את לימודי התואר הראשון והשני במשפטים בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית,

קרא עוד >
פרופ' דוד קרצ'מר

ואת תואר הדוקטור קיבל מאוניברסיטת יורק שבקנדה. קרצמר מחה אצל השופט צבי ברנזון בבית המשפט העליון, ובשנת 1968 הוסמך כעורך דין.

בשנת 1975 מונה למרצה בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית, ובשנת1991  מונה לפרופסור מן המניין.
תחומי התמחותו של  קרצ׳מר הם משפט בינלאומי פומבי, משפט מנהלי ומשפט חוקתי. לאורך השנים פרסם ספרים ומאמרים רבים בנושאי ההגנה של בית המשפט העליון על זכויות האדם, מעמדם המשפטי של ערביי ישראל, חופש הביטוי וביטויים גזעניים, זכות ההפגנה, ביקורת שיפוטית ומושג כבוד האדם בשיח זכויות האדם, תחולת אמנת ז'נבה בשטחי הרשות הפלסטינית ועוד.

קרצ'מר נמנה עם מייסדי ארגון "בצלם" והאגודה לזכויות האזרח, והוא שימש כחבר בשורה של גופים בינלאומיים העוסקים בזכויות אדם, ובהם ועדת זכויות האדם של האו"ם, שבה היה חבר בין השנים 2002-1995.