קול קורא למחזור הרביעי של הסדנה!!!

מטרת הסדנה היא לסייע למשפטנים להעמיק בסוגיות הנגלות להם בחיי המעשה, ו"לתרגמם" לכתיבה אקדמית.  זאת, תוך הערכה שהכתיבה יכולה לאפשר מבט ושיח רחבים יותר של תחום זכויות האדם, להנגיש סוגיות אלו לקהל קוראים מקצועי ואקדמי נוסף, ובד בבד לחדד את הפעילות המעשית. הסדנת מונחית על ידי ד"ר אבינעם כהן, מרצה למשפט בין-לאומי ומנחה קליניקת "קונקורד" בבית הספר למשפטים של המסלול האקדמי המכללה למינהל, ומושתתת על עבודת עמיתים. היא שואפת לאפשר מרחב פתוח ובטוח לשיחה ולדיון, שבו ניתן לשתף במחשבות, לסייע בגיבושן ולהנביט רעיונות חדשים לכתיבה, לשיתוף פעולה ולעבודה מעשית. התהליך הקבוצתי מיועד להעשיר את הכתיבה האקדמית בתחום זכויות האדם, שינוי חברתי ומשפט וחברה, ולהוסיף ממדים חדשים לעבודה המקצועית בתחום.

מספר מאמרים אשר החלו את דרכם במחזורים הקודמים של הסדנה כבר ראו אור, ומאמרים נוספים צפויים להתפרסם, בהם מאמרים אשר זכו בפרסים שונים:

עתידים להתפרסם:

  • עידית צימרמן "שאלה של פרטיות? הקלטה ללא ידיעת המוקלט ביחסי עבודה" (זוכה פרס עידוד כתיבה ע"ש מישל הלפרין וכן פרס להנצחת זכרו של נשיא בית הדין הארצי לעבודה השופט מנחם גולדברג ז"ל לשנת 2018 מטעם האגודה הישראלית למשפט העבודה ולביטחון סוציאלי)
תמונה של אבינועם כהן
ד"ר אבינעם כהן

אבינעם כהן הוא מרצה למשפט בינלאומי וזכויות אדם ומנחה את קליניקת קונקורד למשפט בינלאומי וזכויות אדם במכללה למנהל. במסגרת הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא הוא מנחה את סדנת הכתיבה "עת לכתוב".

קרא עוד >
ד"ר אבינעם כהן

אבינעם כהן הוא מרצה למשפט בינלאומי וזכויות אדם ומנחה את קליניקת קונקורד למשפט בינלאומי וזכויות אדם במכללה למנהל. במסגרת הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא הוא מנחה את סדנת הכתיבה "עת לכתוב".

אבינעם למד לתואר ראשון במשפטים ובהיסטוריה כללית באוניברסיטה העברית וכתב דוקטורט במשפטים באוניברסיטת תל אביב על אסדרה ומשילות בהגירה והשתתפות פוליטית של מהגרים. מחקרו עוסק ביחסי הגומלין בין תמורות במשפט ובמוסדותיו, שינויים באופני המשילות וההשתתפות הפוליטית, ותיאוריה פוליטית. הוא חוקר וכותב על שאלות אלו תוך התבוננות במדיניות ואסדרה של הגירה בישראל ובמדינות אחרות; בהתפתחות דיני הגירה ומשפט זכויות האדם; במיסוד משטרי הגירה ופיקוח על אוכלוסייה; ובהתהוות תצורות חדשות של משילות, ריבונות והשתייכות פוליטית.

אבינעם לימד באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת תל אביב בפקולטה למשפטים ובמדעי החברה, שיעורים וסמינרים בדיני הגירה, מדיניות הגירה השוואתית והגירה וסכסוך. קודם לכן התמחה תחת פיקוחו של השופט מישאל חשין בבית המשפט העליון, עבד במחלקת החינוך של האגודה לזכויות האזרח בישראל וכעו"ד במשרד עורכי-הדין ד"ר י. וינרוט ושות'.