לקריאה נוספת

השקת כרך ב' של פורום "הכנסת אורחים" – מוטרדות

כתב העת "'המשפט' ברשת: זכויות אדם" הושק בשנת 2013, ולו שני פורומים: מבזקי הארות פסיקה ופורום הכנסת אורחים.

הכנס "מוטרדות" השיק את כרך ב' של פורום "הכנסת אורחים" שבמסגרתו הטקסט המרכזי היה מחקרן של ד"ר אורית קמיר ורונית הריס ואח' "החוק למניעת הטרדה מינית במערכות המשפט והמשמעת: נתונים מן העשור הראשון". מחקר זה עוסק בנתונים שנאספו במשך כמה שנים הנוגעים לשינוי שהחיל החוק למניעת הטרדה מינית בעשר שנותיו הראשונות.

מחקרן של קמיר ואח' אירח חמישה טקסטים נוספים ואלה נכתבו על ידי ד"ר דפנה הקר, מרצה בכירה בפקולטה למשפטים ובחוג ללימודי נשים ומגדר בשיתוף NCJW, אוניברסיטת תל-אביב; עו"ד שרון אברהם-ויס, שכיהנה כנציבת שוויון ההזדמנויות בעבודה של מחוז תל-אביב והמרכז במשרד הכלכלה וכיום מכהנת כמנכ"לית האגודה לזכויות האזרח; נעמי לבנקרון, דוקטורנטית בפקולטה למשפטים, אוניברסיטת תל-אביב, ולשעבר מנהלת תחום המאבק בסחר בבני אדם במוקד סיוע לעובדים זרים; ד"ר רותי לבנשטיין-לזר, מרצה למשפטים ומנהלת מרכז "משנה": המרכז הקליני למשפט וחברה בבית הספר למשפטים ע"ש חיים שטריקס, המסלול האקדמי המכללה למינהל, וח"כ מרב מיכאלי.

מהלך הכנס, הוקרן סרטה של הבמאית טליה לביא ("אפס ביחסי אנוש"), חיילת בודדה, שניתן לנו באדיבות סם שפיגל. על הסרט הגיבה ד"ר אורית קמיר.

דברי הפתיחה של פרופ' ארנה בן-נפתלי, הדיון המלא וכן הסרט "חיילת בודדה" מצורפים.

הזמנה לכנס מוטרדות

מתוך האירוע