לקריאה נוספת

"מן האולם לעולם" – הכשרה משפטית קלינית

ב-26 לנובמבר 2013 קיימה הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא כנס בשיתוף עם מרכז "משנה", בסימן תחילת שנת מערך הקליניקות והוקרת משפטנות פורצת דרך

על מנת לציין את תחילת שנת מערך הקליניקות של מרכז "משנה" בהנהלתה של ד"ר רותי לזר ולהוקרת משפטנות פורצת דרך, איחדו כוחות הקתדרה לזכויות אדם ומרכז "משנה". במהלך כנס שהתנהל בבית הספר למשפטים במכללה למינהל, אותו הנחתה מופקדת הקתדרה, פרופ' ארנה בן-נפתלי, נשאה ד"ר לזר דברים לפתיחת שנת הפעילות הקלינית, ומן הצד השני חולקו פרסים מטעם הקתדרה לזכויות אדם על משפטנות פורצת דרך בשנה שחלפה.

לעו"ד עודד פלר ולעו"ד נעמי לבנקרון ניתן אות יקיר ויקירת מגני זכויות האדם. את האות מעניקה הקתדרה ליחידים אשר תרומתם להגנה על זכויות אדם היא בולטת, מיוחדת ומוכחת. כל אחד ממקבלי האות קיבל מענק של 3000 ש"ח, שעליהם לתרום למי שחפץ לבם. עו"ד עודד פלר בחר להעניק את הפרס הכספי למרכז הקהילתי לנשים אריתריאיות,Eritrean Community Women's Center. מרכז זה פועל בתחנה המרכזית בתל-אביב על ידי נשים אריתריאיות שמעניקות תמיכה לפליטות מן הקהילה ופועל להעצמתן. עו"ד לבנקרון בחרה להעניק את הפרס הכספי לבתה של קרבן סחר בנשים, אשר התאבדה לפני כעשור עקב סיפורה הקשה. שלא כמנהגה, כפי שהסבירה עו"ד לבנקרון, בחרה להעניק את ה"דגים" במקום לתת "חכה", זאת בעקבות הסיפור האישי הקשה שעברה היא ואמה ובתקווה שהכסף יוכל לסייע לה בעתיד.

ועדת אות יקיר מגני זכויות האדם כוללת את מופקדת הקתדרה, פרופ' ארנה בן-נפתלי; פרופ' אייל גרוס; ופרופ' יובל שני. למעבר לשיחה עם הזוכים, לחצו כאן.

הפרס היוקרתי, פרס אמיל זולא לפעילות קלינית מצטיינת, ניתן לקליניקה לדיור, קהילה ומשפט בראשותה של פרופ' נטע זיו מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב. יושבי ועדת פרס אמיל זולא הם: שופט בית המשפט העליון בדימוס ד"ר מישאל חשין; עו"ד ארנה לין; ועו"ד דן יקיר. לנימוקי הוועדה, לחצו כאן.

מנחת הקליניקה לדיור ציבורי, פרופ' נטע זיו, עם חברי ועדת פרס אמיל זולא: שופט בית המשפט העליון לשעבר, ד"ר מישאל חשין; עו"ד ארנה לין; ועו"ד דן יקיר יחד עם פרופ' ארנה בן-נפתלי.

פרס אמיל זולא לסטודנטית על פעילות קלינית מצטיינת בשנת הלימודים תשע"ג ניתן לגב' יעל רלווי, בוגרת הקליניקה לשוויון באמצעות דיני הנזיקין בהנחייתה של ד"ר יפעת ביטון.

במהלך האירוע, הופיע הרכב "פילהרמונית הרחוב" מבית קהילת Ze.Ze, קהילת צעירים הפועלים בצורות שונות לקידום עשייה חברתית. פילהרמונית הרחוב הוא הרכב המונה מספר נגני רחוב, שקובצו תחת קורת הגג של הארגון וכיום מופיעים כהרכב פילהרמוני באירועים שונים ומגוונים.

תמונות נוספות מהכנס, לעיונכם.