במסגרת פרויקט שפעל תחת הקתדרה, ובו לקחו חלק, בין היתר, תלמידי תכנית "תקנה" – סטודנטים בחרו עורכי דין המהווים עבורם מקור השראה במאבקם לקידום זכויות אדם בארץ ובעולם. "גדוּלה בקטנה" מוקדש לנימוק הבחירה, ומציג את פועלם ואת השגיהם של עורכי דין אלה לאורך השנים: הן אלה שהושגו בכלים משפטיים מובהקים, והן אלה שהושגו תוך שימוש בכלים משלימים אחרים.

עו"ד פרופ' אביעד הכהן

צדק חברתי תרדוף / יהודית אריאב-פוקס
עו"ד פרופ' אביעד הכהן הוא משפטן רב גוונים ופעלים המשלב בין עולמה של תורה לעולם זכויות האדם. הוא משמש דיקן מכללת "שערי מדע ומשפט" ומרצה למשפט חוקתי ולמשפט עברי במכללה ובפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. בנוסף משמש כעמית מחקר במכון ון ליר. הכהן פרסם ספרים ומאמרים בתחום החברתי והתורני ובמקביל הוא מקדם נושאים ציבוריים וחברתיים בערכאות משפטיות תוך שהוא מייצג קשת רחבה של עמדות.
קרא עוד>
אדם פיש

עו"ד אדם פיש

מיכל תותחני
עו"ד אדם פיש ז"ל עסק במגוון רחב של זכויות אדם של אוכלוסיות מוחלשות, החל בזכויות פלסטינים ונאשמים בפלילים וכלה בזכויות בעלי מוגבלויות ואוכלוסיית הזקנים בישראל.
קרא עוד >

עו"ד אוסאמה חלבי

הַסּוּס כָּמַהּ לַמְּנוּחָה / הדיל יונס
עורך דין ומשורר, הוסמך על ידי לשכת עורכי הדין בשנת 1987, יליד דאליית אלכרמל בשנת 1959. בעל תואר ראשון ושני במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת Washington College of Law- The American University in Washington DC משנת 1991. סירב לשרת בצה"ל וריצה עונש של שנתיים מאסר בשל כך. לאחר שחרורו מהכלא, השלים את ההתמחות במשפטים ועבר בהצלחה את בחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין. רישיונו עוכב בשנתיים נוספות, כעונש על סירובו לשרת בצבא.
קרא עוד >

עו"ד אורית קמיר

מחיית "שפת הכבוד" הישראלית / שלומית גרינפילד גילת
ד"ר אורית קמיר היא חוקרת ומרצה למשפט, מגדר ותרבות ופעילה חברתית בולטת בתחום הפמיניזם וזכויות האדם. קמיר ילידת ירושלים, בוגרת האוניברסיטה העברית (תואר ראשון במשפטים ופילוסופיה ותואר שני במדעי הרוח, פילוסופיה וספרות) ואוניברסיטת מישיגן באן ארבור (דוקטורט במשפטים ומדעי הרוח).
קרא עוד >
itay_Mack

עו"ד איתי מק

משחקים בחצר האחורית* / יעל פרנקל
עו"ד איתי מק הוא חלוץ בתחום זכויות האדם, אדם שעשה בחירה אמיצה לפעול יחידי בשטח הנעלם מתודעת הציבור, כמו גם הרחק מזרקורי התהילה המובטחת פעמים רבות ללוחמות/י זכויות אדם.
קרא עוד >
איתי סבירסקי

עו"ד איתי סבירסקי

עשייה בשטח / טליה אבנון
עשייה בשטח היא מוטיב חוזר בחייו של עו"ד איתי סבירסקי – השטח הוא איזור הפעילות המרכזי והזירה המשפטית היא חלק ממנו.
קרא עוד >

עו"ד אליאס עואד חורי

אמיר בשאראת
עוה"ד אליאס עואד חורי חותר לשלום וקיום משותף, תוך קידום ערכים בסיסיים כמו הומניות ורדיפת צדק ושלום. חורי נולד בשנת 1951, בן למשפחה עקורה מהכפר הפלסטיני מעלול שבגליל.  משפחתו עברה לנצרת לאחר הגירוש, שם נולד. בדומה ליתר המשפחות העקורות ממעלול, משפחתו הייתה מגיעה מדי שנה לפיקניק זיכרון על אדמותיה בכפר.
קרא עוד >
תמוננה של אנונימוס

עו"ד אליאס קוסא

אוהד אמר
עו"ד אליאס קוסא היה מראש הקהילה הנוצרית בחיפה ערב הקמת המדינה, בתקופה בה הציבור הערבי הפך למיעוט הנשלט על ידי רוב יהודי. הוא הפך לדמות ציבורית, פעיל פוליטי ועורך דין
קרא עוד >
אלעד קפלן

עו"ד אלעד קפלן

זכויות אדם בתחומי הדת והמדינה / הראל אוזנה
אלעד קפלן התחנך בישיבת הקיבוץ הדתי "מעלה גלבוע", והשלים שירות צבאי מלא לצד לימודים תורניים. לאחר-מכן סיים בהצטיינות תואר ראשון במשפטים ומדעי המדינה ותואר שני במדע, טכנולוגיה וחברה באוניברסיטת בר-אילן. התזה שלו בתואר השני עסקה בפמיניזם דתי וסמכות דתית במרחבים מקוונים. את התמחותו עשה ברשות למשפט וטכנולוגיה (רמו"ט) במשרד המשפטים.
קרא עוד >

עו"ד אשר לויצקי

הסניגור המיתולוגי / הידי נגב
עורך הדין אשר לויצקי נמנה על עורכי הדין המיתולוגים של היישוב וקום המדינה, אלה שבידם עוצב המקצוע והחלה להיחצב הדרך לעשיית משפט צדק ושלום בארץ. בהלווייתו ספד לו שופט העליון לשעבר חיים כהן: "אכן היה פרקליט מזהיר, פאר הבאר של ישראל. ידיעותיו המשפטיות, היסודיות והרחבות, צחות לשונו וזהירות סגנונו, יושר לבבו ונקיון כפיו, והשתרשותו העמוקה בחיי היישוב והמדינה – כל אלה היו כלי עבודתו. ובכלים אלה הלך לשרת את בית המשפט מכאן ואת לקוחותיו מכאן; ואלה כאלה לא ידעו תמיד שהשירות המעולה אשר הם זוכים לו, אינו בא להם מסתם עורך דין בעל מקצוע חופשי כביכול, אלא שהוא שירות שבמסירות הלב והנפש, אשר אינו בא כדי לצאת ידי חובה בלבד או כדי לזכות בשכר, אלא חייו או כבודו או זכותו של האדם שלמענו לחם, נחשבו בעיניו כחייו או כבודו או זכותו שלו ושלך ושלנו, ואין לך דבר גדול וחשוב מזה".
קרא עוד >

עו"ד בן פרנץ

עו"ד בנג'מין ברל פרנץ (Benjamin Berell Ferencz) הוא מחלוצי המשפט הפלילי הבינלאומי במאה ה-20. הוא קידם, וממשיך לקדם גם היום, עולם שבו חוק ומשפט הם האפיקים ליישוב סכסוכים במקום מלחמות – מקום שבו מדינות פועלות למניעת ולמיגור פשעים ומכוננות מוסדות לשמירה על האנושות. 
קרא עוד >

עו"ד בקי כהן קשת

אשרי שומרת משפט / הידי נגב
עוה"ד בקי כהן קשת היא פועלת מסורה למען אוכלוסיות מוחלשות וצדק חברתי. כבר למעלה מעשרים שנה שהיא פועלת כעורכת דין המתמחה בזכויות חברתיות ונאבקת לצמצום הפערים בחברה באמצעות המשפט והחקיקה. כהן קשת, תושבת באר שבע, מקדמת את מדיניות הצדק החברתי בעמותת "שומרי משפט – רבנים למען זכויות אדם", פעלה במסגרת עמותת "איתך – מעכי",  ונמנית על מקימי "מז"ח-מרכזי זכויות חברתיות", מרכזים בהם היא עבדה בשדרות ואופקים.
קרא עוד >

עו"ד בריאן סטיבנסון

מיגור תופעת מאסר ההמונים בארה"ב / מירב בן זאב
בריאן סטיבנסון הוא עורך דין אפרו-אמריקאי הפועל למיגור תופעת מאסר ההמונים בארה"ב ולהגנה על המועמדים להוצאה להורג ולמאסר לכל החיים ופרופסור למשפט קליני באוניברסיטת ניו יורק.
קרא עוד >
ברק כהן - צילום: דור מלכה

עו"ד ברק כהן

עודד רון
עו"ד ברק כהן, אותו תיאר לאחרונה עו"ד אביגדור פלדמן כ"בעל אינסטינקטים של צייד שועלים ויכולת תגובה של קאסיוס קליי", החל את דרכו בתחום המשפט הפלילי. התכונות  שייחס לו פלדמן במאמרו, אכן שירתו אותו נאמנה במסגרת עבודתו כסניגור. במשך מספר שנים הוא ייצג נאשמים וזכה לפרנסה מכובדת, ליוקרה ולמוניטין בקרב חבריו למקצוע.
קרא עוד >
בתיה כהנא דרור

עו"ד בתיה כהנא דרור

"אני (לא) ארקוד על מדרגות הרבנות" / עירית גזית
עו"ד בתיה כהנא דרור היא אישה דתיה אורתודוקסית, פמיניסטית ופעילה חברתית , מאז שנת 2008 משמשת כמנכ"ל עמותת "מבוי סתום"
קרא עוד >

עו"ד גבי לסקי

רוני פלי
גבי לסקי היא עורכת דין ופעילה פוליטית בתל אביב. לסקי משלבת בין עבודתה כסנגורית וכפעילה פמיניסטית - חברתית, היא מכהנת כחברת מועצת העיר תל אביב מטעם סיעת מרצ, ונבחרה במקום השביעי ברשימת מרצ לכנסת ה-20. בעריית תל אביב, מכהנת לסקי כיו"ר הועדה למעמד האשה ושוויון מגדרי וכיועצת ראש העיר לענייני קיימות.
קרא עוד >
תמוננה של אנונימוס

עו"ד הילה טנא-גלעד

בת-ציון בן-דוד גרסטמן
עו"ד הילה טנא-גלעד מקדמת את ההגנה על זכויות אדם במערכת הממשלתית הישראלית באמצעות הטמעת דיני זכויות אדם בכל הכלים שעומדים לרשות המדינה ושבאמצעותם היא פועלת מול אזרחיה.
קרא עוד >
תמונה- ורדית דמרי מדר

עו"ד ורדית דמרי-מדר

יעל בן סעדון
עו"ד ורדית דמרי-מדר היא עורכת דין קהילתית המשמשת כיום כמנהלת המקצועית של המרכז לחינוך משפטי קליני באוניברסיטה העברית. ורדית מקדישה את חייה לעיסוק משפטי באנשים החיים בעוני, לחייבים במערכת ההוצאה לפועל, לעובדים בהעסקה פוגענית ועוד.
קרא עוד >

עו"ד ורדית אבידן

שיר בוקרה
עו"ד אבידן מהווה מודל לעריכת דין חברתית הממוקדת בקידום השוויון ובלחימה באפלייתן של אוכלוסיות מוחלשות.
קרא עוד >
חיים הולצמן

עו"ד חיים הולצמן

סשה צ'רניבסקי
חיים הולצמן היה עורך דין ופעיל פוליטי שפרסם מאמרים וספרים. לאחר כיבוש יהודה ושומרון החל לחקור את הנושא בראי המשפט הבינלאומי. בסוף ימיו שימש בא כוחם של העותרים הבדואים בפרשת פתחת רפיח אך נפטר במהלך המשפט.
קרא עוד >
תמוננה של אנונימוס

עו"ד חנא נקארה

שמירה על אדמות הפלסטינים לאחר הנכבה / שדא עאמר
חנא דיב נקארה היה עורך דין בולט בקרב האוכלוסייה הפלסטינית בזכות במומחיותו וראייתו המשפטית והחברתית הנוקבת בענייני מקרקעין ושמירה על אדמות הפלסטינים לאחר הנכבה. עד היום הוא נודע בכינויו "עו"ד האדמה והעם – محامي الأرض والشعب".
קרא עוד >
תמוננה של אנונימוס

טניה לוונפיש–שטרייפלר

"הגנה לגבר אולי תדרש אם אנחנו, הנשים, נכתוב את החוקים" / אפרת רייך
טניה לוונפיש-שטרייפלר עמדה בראש הלשכות המשפטיות והמועצה למעמד האישה של ויצו. לוונפיש יזמה בין היתר את הצעת החוק בעניין הבטחת תשלום דמי מזונות, את הצעת חוק יחסי ממון בין בני זוג, וכן הביעה התנגדות לביטול אפשרות להפלה מסיבות סוציאליות, דוגמת מצוקה כלכלית בחוק ההפלות
קרא עוד >
תמוננה של אנונימוס

עו"ד יהודה רסלר

בת ציון בן דוד גרסטמן
יהודה רסלר נולד בגליציה בשנת 1941. משפחתו נמלטה לסיביר, והוא הגיע ארצה בגיל ארבע, במסגרת עליית "ילדי טהרן". הוא למד משפטים באוניברסיטת תל אביב והוסמך כעורך דין באוקטובר 1966. הוא פתח משרד עורכי דין, ושירת במילואים כסניגור בפרקליטות הצבאית.
קרא עוד >

עו"ד יהודית קרפ

משרתת ציבור / גילי גוטוירט
עו"ד יהודית קרפ מהווה דוגמה בולטת למשפטנית בשירות הציבורי, שפעלה כמשרתת ציבור ובכך נשאה על עצמה את המחויבות לפעול למען האינטרס הציבורי, תוך מאבק על זכויות הפרט – נאשמים, קורבנות עבירה, נשים וילדים, לאורך כל שנות הקריירה שלה. במהלך שנות פועלה כמשפטנית ציבורית, יהודית קרפ הצטיינה בתחומה – החל מימיה כסטודנטית ועד שמונתה למשנה ליועץ המשפטי לממשלה, תפקיד מפתח מרכזי ורב עוצמה בשירות הציבורי.
קרא עוד >
יואב ללום

עו"ד יואב ללום

חרד לאפליה / אופיר טובול
יואב ללום הוא עורך דין ופעיל חברתי חרדי שמוביל בשנים האחרונות מאבק עיקש כנגד מוסדות חינוך חרדיים המסרבים לקבל אל ספסליהן תלמידות ממוצא ספרדי.
קרא עוד >

עו"ד ד"ר יובל לבנת

"הזמנו עובדים, קיבלנו בני אדם" (מקס פריש)
עו"ד ד"ר יובל לבנת הוא חוקר ועורך דין הפועל לקידום זכויותיהם של מהגרי עבודה, מבקשי מקלט ופליטים.
קרא עוד >
תמוננה של אנונימוס

עו"ד לאה צמל

משכית בנדל
לאה צמל היא עורכת דין ופעילה פוליטית ירושלמית המשלבת בין עבודתה כסנגורית ובין תפיסות עולמה הפוליטיות ביחס לסכסוך הפלסטיני ישראלי. היא למדה משפטים באוניברסיטה העברית בירושלים ואת התמחותה כעורכת דין עשתה אצל עו"ד פליציה לנגר.
קרא עוד >
לאה אזולאי-וינברג

עו"ד לאה אזולאי-וינברג ז"ל (1923–2007)

עירית גזית
עו"ד לאה אזולאי-וינברג נולדה בשנת 1923 בשכונת מאה שערים בירושלים. אמה של וינברג-אזולאי הייתה מעורבת בעשייה קהילתית. בין היתר, ייסדה את "עזר לחם לעניים", מיזם לאיסוף מצרכים לנזקקים. מלבד זאת, דאגה האם מלכה לחתום ערבויות לכל דורש.
קרא עוד >

עו"ד ועו"ס לירון דוד

ענבר פפו
לירון דוד היא עורכת דין ועובדת סוציאלית, המשמשת כיום כמנהלת תחום יחסים בינלאומיים בעמותת אנוש - העמותה הישראלית לבריאות הנפש, תחום אותו היא פיתחה ומובילה בשנים האחרונות. לירון פועלת לקידום זכויות האדם של אנשים המתמודדים עם מוגבלות נפשית, בזירה המקומית והעולמית, תוך קידום השתתפותם ושמיעת קולם של המתמודדים בתהליכי קביעת מדיניות וחקיקה בעניינם.
קרא עוד >
תמונה של גנדהי

מוהנדאס קרמצ'נד גנדהי

(1) ניסוייו עם האמת / מאיה דומן-שפיטלניק
"אף שהדרך צרה וחדה כתער, לי היא הייתה המהירה והקלה ביותר. גם תעיותי בהימלאיה היו בעיני עניין של מה בכך מפני שדבקתי בדרך הזאת לחומרה. כי הדרך הצילה אותי מליפול לכדי צער, והתקדמתי מונחה באורי. לעיתים קרובות במהלך התקדמותי זכיתי למבטים חטופים באמת המוחלטת, באל, ויום יום גוברת בי האמונה שרק הוא אמיתי, וכל השאר אינו אמיתי. מי ייתן והמעוניינים יוכלו ללמוד כיצד התעצמה בי אמונה זו, מי ייתן ויחלקו עמי גם את ניסויי וגם את אמונתי, אם יוכלו".
קרא עוד >
אפרת רייך

עו"ד מיטל סגל-רייך

"אדם שמינו לו אפוטרופוס מת מוות אזרחי" / אפרת רייך
ד"ר ועו"ד מיטל סגל-רייך היא ה"רובין הוד" של אנשים שמונה להם אפוטרופוס. היא משמשת אופוזיציה בתוך הממשלה, ומטרתה להשמיע את הקולות שלא נשמעים – של אנשים זקנים ואנשים עם מוגבלות.
קרא עוד >

עו"ד ניקול (ניקי) מאור

צדק ונועם תרדוף / אסתר ביסוור-רז
עו"ד ניקול (ניקי) מאור היא אישה מעוררת השראה אשר מהווה דוגמא ומופת למי שהעשייה למען זכויות אדם זורמת בעורקיה, וכזו שמובילה את מאבקיה ביד רמה, תוך כבוד רב והסברת פנים לסובבים אותה.
קרא עוד >

עו"ד סאמי ארשיד

איש ירושלים / גילי גוטווירט
עו"ד סאמי ארשיד הוא עו"ד ירושלמי, המשתמש בכלי המשפטי כאמצעי לבניית חזון חלופי לירושלים, כעיר שבה למרות המורכבות הפוליטית והלאומית, זכויות אדם מוגנות ונשמרות והעיר ושטחיה משמשים לטובת רווחתם וקידומם של  תושביה.
קרא עוד >
תמוננה של אנונימוס

עו"ד סוהאד בשארה

עריכת דין של מאבקים / נאסר עודה
סוהאד בשארה היא מגנת זכויות אדם מובילה בקרב החברה הפלסטינית בישראל. בשארה, ילידת העיר תרשיחא ששוכנת בגלילי הצפוני, היא בעלת תואר ראשון במשפטים (L.L.B.) מהפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית מ-1993, ותואר שני בעריכת דין ציבורית (L.L.M.) מבית הספר למשפטים באוניברסיטת ניו-יורק (NYU) מ-2001.
קרא עוד >
תמוננה של אנונימוס

עו"ד סיגי בן ארי

נדיה דקה
עשייה בזכויות אדם הרבה פעמים כרוכה בעבודה מאחורי הקלעים, עבודה קשה ומתישה. כשהמטרה היא לעזור לאנשים ולשפר מציאות מסוימת, הרבה אנשים שוקעים בעשייה זו ובמאבקים עצמם, ושוכחים שלאחרים יש אינטרס  לדעת עליהם ועל עשייתם. לפיכך בחרתי בעורכת-דין סיגי בן ארי, שעל אף עיסוקה ארוך השנים בעריכת דין, אם תישאל על עיסוקה, היא לא תזכיר את עריכת הדין כעיסוק ותאמר שהיא עוסקת בזכויות אדם.
קרא עוד >

עו"ד סמדר בן נתן

הפרדה בין דם לדם / אפרת מור מילמן
עו"ד בן נתן פועלת בצניעות, באצילות ובהתמדה שנים רבות בתחומי זכויות האדם "הקשים" ביותר לעיכול בחברה הישראלית, וכל זאת ללא רתיעה, ומתוך אמונה ושאיפה עזה לשינוי  המציאות. עו"ד בן נתן נולדה בנהלל, איבדה את אביה כשהייתה בת שלוש במלחמת יום כיפור, גדלה ברמת השרון ובתל אביב, היא אמא לשני ילדים וכיום עומדת לסיים את הדוקטורט בארצות הברית. היא הוסמכה כעורכת דין בשנת 1996, התמחתה אצל עו"ד אביגדור פלדמן, ועבדה אצלו במשך מספר שנים. אצל עו"ד פלדמן עוצבה זהותה בתחום זכויות האדם. בין היתר ייצגה עימו את הנאשמים ברצח הילד דני כץ במשפט החוזר.
קרא עוד >
עביר בכר

עו"ד עביר בכר

נטע אבנון
עו"ד בכר היא אישה, עורכת דין, פלסטינית אזרחית ישראל, בוגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב ותכנית ת"א-נורת'ווסטרן לתואר מוסמך במשפט ציבורי ופעילה מובילה למען זכויות עצורים ואסירים בישראל.
קרא עוד >

עו"ד עדי לוסטיגמן

המאבק המתמשך וחסר הפשרות להשגת צדק עבור הפרט / נועה דיאמונד
עו"ד עדי לוסטיגמן היא עורכת דין המתמחה בסוגיות סבוכות ומורכבות של הסדרת מעמד בישראל. היא מייצגת מזה כמעט שני עשורים בנחישות והתמדה תושבי קבע פלסטינים מירושלים המזרחית ובני משפחותיהם, אנשים חסרי מעמד בעולם ומבקשי מעמד בישראל, כולל מקרים הומניטריים קשים.
קרא עוד >

עו"ד עטרה קניגסברג–ראם

עדי נעמת
עו"ד ומגשרת עטרה קניגסברג–ראם, היא פעילה חברתית, דתיה פמיניסטית. היא שילוב ייחודי של עורכת דין, אשת מעשה, יזמית חברתית גם בשדה החוץ משפטי, ואישה דתית שנאמנה לעקרונות ולאמת שלה ליצור שינוי גם מבית.
קרא עוד >
ענת בן-דור

עו"ד ענת בן-דור

סשה צ'רניבסקי
עו"ד ענת בן-דור פועלת למען מבקשי מקלט ופליטים בישראל כבר יותר מחמש עשרה שנים במסגרת ניהול הקליניקה שייסדה באוניברסיטת תל אביב. בצניעות ובזהירות המאפיינת את ענת, ניתן לומר כי היא חלוצה בתחום דיני הפליטים בישראל וביחד עם שותפיה לדרך, מחזיקה בתפקיד מרכזי בייצוג מבקשי המקלט בכל התיקים המשמעותיים הנוגעים למאבקם בשנים האחרונות.
קרא עוד >

עו"ד פישל הרצברג

במאבק על החירויות הדמוקרטיות מראשית ימי המדינה / נועה דיאמונד
פישל הרצברג היה עורך דין שפעל משנותיה הראשונות של מדינת ישראל ונלחם למען עיצוב, ביסוס ושימור הזכויות הדמוקרטיות של כל אזרחי המדינה הצעירה.
קרא עוד >

עו"ד פליציה לנגר

נדיה דקה
פליציה לנגר היא עורכת-דין ופעילה חברתית עקשנית, צועדת נגד הזרם ושנויה במחלוקת בקונטקסט הישראלי. היא הייתה אחת מעורכי/ות הדין הראשונים שייצגו והגנו על פלסטינים תושבי השטחים מיד עם תחילת הכיבוש בשנת 1967 והתנגדה לו בתוקף לאורך הזמן. כמו כן, היא הייתה חברה פעילה במסגרת המפלגה הקומוניסטית רק"ח.
קרא עוד >

עו"ד רחל בנזימן

רון דרך
רחל בנזימן היא עורכת דין ויזמת חברתית, ממנהיגות וחלוצות המאבק הפמיניסטי לשוויון זכויות לנשים בחברה הישראלית, לקידום זכויות אדם וזכויות חברתיות בפרט. כיהנה בתפקידים מרכזיים בכמה מארגוני זכויות האדם בישראל, לרבות כמנכ"לית האגודה לזכויות האזרח, היועצת המשפטית של שדולת הנשים בישראל ועוד. בנוסף, רחל הינה מומחית, יועצת עצמאית וחוקרת מובילה בתחום העסקים החברתיים ועשתה רבות לקידום התחום בישראל.
קרא עוד >

עו"ד רחל גרשוני

והָיָה בְלִבִּי כְּאֵשׁ בֹּעֶרֶת עָצֻר בְּעַצְמֹתָי, וְנִלְאֵיתִי כַּלְכֵל וְלֹא אוּכָל / איילת דהאן
עו"ד רחל גרשוני פעלה ביזמה, יצירתיות ונחישות ליצירת תשתית לטיפול, הגנה ומניעה של סחר בבני אדם, תוך התעקשות ומחויבות עמוקה לזכויות אדם, ולשיתופי פעולה ולמידה הדדית ובניית גשרים בין הממשלה לארגונים לא ממשלתיים, ויישום של גופי ידע מגוונים.
קרא עוד >
ריקי שפירא

עו"ד ריקי שפירא-רוזנברג

אורי נרוב
ריקי שפירא-רוזנברג היא עורכת דין, פעילה אורתודוקסית ופמיניסטית ישראלית. עו"ד שפירא-רוזנברג, דור שמיני בירושלים, נשואה ואם לחמישה ילדים, היא בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן, תואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית, ותואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל וחינוך מהאוניברסיטה העברית.
קרא עוד >

עו"ד רעות מיכאלי

מאבקים מהיסוד / ענבר בראל
עורכת דין רעות מיכאלי עוסקת כבר יותר משש-עשרה שנים בסוגיות הקשורות להגירה-דת-ומדינה. לאורך השנים פעלה ופועלת רעות להגשמת זכויות של שוויון מטעמי מעמד אישי, גזע, דת ולאום ומקדמת ערכים פלורליסטיים ופמיניסטיים על ידי ייצוגן של נשים מהגרות, מבקשי ומבקשות מקלט, ילדים מחוסרי דת, פליטים, קרבנות סחר, עינויים, אלימות ועוד. ניתן לומר, בצניעות המתבקשת, כי לאורך השנים הובילה או ליוותה כמה מהמהפכות החשובות ביותר הנוגעות למאבקיהן של אוכלוסיות אלו.
קרא עוד >
ibn beri

עו"ד שחדה אבן ברי

אמיר בשאראית
עורך הדין שחדה אבן ברי, הוא עורך דין עצמאי מבאר שבע, הפועל ללא לאות למען צדק, שוויון ושלום, במישור הפוליטי, המשפטי, החברתי והקהילתי תוך התמקדות בחברה הערבית בנגב. הוא נולד באזור הכפר חורה, מערבית לכפר אום אלחיראן בשנת 1954, לאחר שאמו, ילידת הכפר אלעראקיב, ואביו, יליד אזור ואדי אלשריעה (מזרחית לעזה), גורשו לחורה בשנת 1951, עובדה שהיוותה את הכוח המניע לפעילותו.
קרא עוד >
שרון פרימור

עו"ד שרון פרימור

אילון ברכפלד
עו"ד פרימור היא היועצת המשפטית של עמותת "בזכות" - המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלויות (החל משנת 2007). פעילותה מתמקדת בזכויות אנשים עם מוגבלות נפשית בבתי חולים פסיכיאטריים, דבר שהוביל להכללתה פעמיים ברשימת אנשי השנה בתחום החברתי של העיתון "ידיעות אחרונות" בשנים 2017-2016.
קרא עוד >

עו"ד שירן רייכנברג

אוהד אמר
עו"ד שירן רייכנברג פועלת למען קידום זכויותיהם של ילדים ונוער בסיכון במסגרת המרכז לחינוך משפטי קליני באוניברסיטה העברית בירושלים. בוגרת תואר ראשון ושני בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית ובוגרת תכנית סיינר ללימודי תואר שני באוניברסיטת לונדון (UCL), במסגרתה כתבה תזה בנושא מודל השוואתי בייצוג ילדים בהליכי טיפול והשגחה.
קרא עוד >
עו

עו"ד שלומי זכריה

דניאל בלמס
המאבק של עו''ד שלומי זכריה הוא מאבק למען זכויות האדם, למען האדם ולמען הקיום היום יומי שלנו כאן בישראל כחברה המבקשת לשמור על כל בני האדם.
קרא עוד >

עו"ד שלמה כהן-צידון

עדי נעמת
עו"ד שלמה כהן-צידון (2012-1923), נולד באלכסנדריה שמצרים, ובשנת 1949 עלה לישראל. הוא החל את דרכו המקצועית כסנגור ותובע והשמיע את קולם של החלשים והבלתי נראים בשנות החמישים והשישים בישראל: את קולה של האם שהואשמה ברצח בנה מתוך רחמים; קולה של העצורה הראשונה בגין אי התייצבות לשירות מילואים; את קולן של שבע משפחות שפונו מדירות בגבעת עמל ואת קולם של היהודים שגורשו ממצרים וכל רכושם הוחרם ונותר שם.
קרא עוד >

עו"ד שמואל תמיר (כצנלסון)

אורי נרוב
סקירת פועלו הציבורי של עו"ד שמואל תמיר מעלה, כי מדובר בדמות מורכבת אשר עסקה מחד גיסא, בפעילות ציבורית ביקורתית ואנטי ממסדית לקידום זכויות אדם, ומאידך גיסא פעלה כחלק מהממסד בכנסת ובממשלה, תוך תמיכה במפעל ההתנחלויות בשטחים הכבושים.
קרא עוד >
תהילה מטמון

עו"ד תהילה מטמון

אילון ברכפלד
תהילה מטמון (11 בפברואר 1905 – 3 במרץ 1974) הייתה עורכת דין ופעלה למען הגנה על זכויות נשים ישראליות. היא החלה בלימודי משפטים לאחר שסיימה דוקטורט בכלכלה, מתוך רצון לקחת חלק בשינוי מעמדן של נשים, ייסדה את הליגה לזכויות הנשים בישראל ועמדה בראשה.
קרא עוד >